اردوی دانشجویی

اردوی آموزشی_تفریحی ویژه دانشجویان مرکز علمی کاربردی شباهنگ شهریار به لرستان برگزار شد.

اردوی آموزشی_تفریحی دانشجویان مرکز علمی کاربردی شباهنگ شهریار به مخمل کوه لرستان برگزار گردید.

امروزه نقش و اهمیت گیاهان دارویی در بهبود سطح سلامت و ارتقای کیفیت زندگی مردم و همچنین ایجاد فرصت شغلی از طریق تولید اقتصادی گیاهان دارویی و فرآورده های آن، شناخت این مهم را برای انسان بیش از پیش ایجاب میکند.

در همین راستا مرکز علمی کاربردی شباهنگ شهریار اردوی آموزشی _ تفریحی دانشجویی با حضور 40 نفر از اساتید و دانشجویان رشته کشاورزی، گیاهان دارویی و کسب کار با مشارکت شرکت تعاونی شباهنگ شهریار به مخمل کوه لرستان را فراهم نمود.

مخمل کوه در نزدیکی شهر خرم‌آباد، مرکز استان لرستان قرار دارد. هنگامی که در حدود ۱۵ کیلومتر به سمت شمال شرقی این شهر بروید با یک ساعت پیش رفتن در مسیر الشتر به مخمل کوه می‌رسید.

طبیعت منطقه مخمل کوه و پارک جنگلی آن در نیمه اول سال به حدی زیبا و خیره‌کننده است که بیان آن در قالب کلمات بسیار سخت به نظر می‌رسد.

این کوه با گلسنگ‌هایش، لباس مخمل‌گونی بر تن دارد که مادر طبیعت برایش دوخته؛ این پوشش گیاهی خاص با تغییرات آب‌و‌هوایی در هر فصل رنگ تازه‌ای به خود می‌گیرد. در فصل‌های تابستان، پاییز و زمستان به رنگ قهوه‌ای سوخته و یا سیاه و در هنگام بهار به انواع رنگ‌های سبز در می‌آید؛

زاویه تابش خورشید بر روی گلسنگ‌ها می‌تواند باعث ایجاد طیف‌های مختلفی از رنگ سبز بر روی کوه بشود. هنگامی که پوشش گیاهی مخمل کوه تیره و سیاه می‌شود بومیان آن را کوه کمر سیاه یا به زبان لری «کَمَرِ سی» می‌‌نامند.

اردوی دانشجویی به مخمل کوه
مرکز علمی کاربردی شباهنگ شهریار

همچنین می‌توان در حین گردش در طبیعت بکر و زیبای این منطقه، انواع گیاهان دارویی خودرو مثل بابونه را مشاهده کرد.

اردوی دانشجویی شباهنگ

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *